CAPABLANCA CHESS CAFE

CAPABLANCA CHESS CAFE

CAPABLANCA CHESS CAFE

 

REGUŁY

PODSUMOWANIA TURNIEJÓW

 • TURNIEJ XVI – 12.02.2018

  Pierwsze i drugie miejsce – Marcin i pan Kazimierz – po 5 punktów. Voucher przypadł Markowi. Gratulacje.

  TURNIEJ XVI - 12.02.2018

 • TURNIEJ XV – 05.02.2018

  Po zaciętym turnieju i dogrywce w Blitza dla 4ch graczy zwycięża Pan Krzysztof. Voucher przypadł panu Kazikowi.

  TURNIEJ XV - 05.02.2018

 • TURNIEJ XIV – 29.01.2018

  Zwycięzcą pan Krzysztof. Na podium również pan Kazimierz i pan Marek. Voucher przypadł panu Januszowi.

  Powodzenia dla panów Helisa i Drabinioka w turnieju w Raciborzu! Po 5ciu partiach 4 pkty – oby tak dalej 

  Link do turnieju: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_428/

  TURNIEJ XIV - 29.01.2018

 • TURNIEJ XIII – 22.01.2018

  Równa ilość punktów na podium. W bezpośrednich pojedynkach krzyżowy remis. Zwycięzcą więc Marcin, który partie z panem Krzysztofem i panem Henrykiem grał czarnymi. Trzecie miejsce pan Krzysztof, grający obydwie białymi i drugie pan Henryk – raz białe raz czarne. Voucher przypadł panu Krzysztofowi.

  W następny poniedziałek wieczór szachowy odbędzie się jak zwykle – mimo ferii i mimo turnieju w Raciborzu – zapraszam.

  TURNIEJ XIII - 22.01.2018

 • TURNIEJ XII – 15.01.2018

  Zwycięża pan Henryk i losuje też voucher. Niestety nie zdążyliśmy dograć ostatniej partii.

  Od najbliższego Turnieju w przypadku liczby zawodników większej niż 10 rozegramy system szwajcarski przy pomocy systemu chessmanager zachowując tempo 10 minut na zawodnika.

  Dobrego tygodnia!

  TURNIEJ XII – 15.01.2018

 • TURNIEJ XI – 08.01.2018

  Zwycięzcą pierwszego w tym roku turnieju został pan Krzysztof. Voucher przypadł panu Tadeuszowi. Miejsca V – VII z równą ilością punktów pan Janusz, Marek i ja – z krzyżowymi równymi pojedynkami bezpośrednimi – o kolejności decyduje ilość meczy w pojedynkach bezpośrednich rozegrana czarnymi. Pan Janusz obydwie partie czarnymi – miejsce V, Marek – obydwie partie białymi – miejsce VII. Mi przypada miejsce VI z różnymi kolorami w tych dwu partiach.

  Zapraszam na kolejne spotkanie – w najbliższy poniedziałek 15 stycznia.

  TURNIEJ XI - 08.01.2018

 • CAPABLANCA CHESS CAFE I Grand Prix – podsumowanie

  CAPABLANCA CHESS CAFE I Grand Prix - podsumowanieZ przyjemnością obwieszczam, że dobiegł końca I Grand Prix w Zakątku pod Teatrem. W ciągu pięciu kolejnych poniedziałków w turniejach wzięło udział 16 zawodników. Rozegrano 173 partii. Walka toczyła się do ostatnich minut.

  Zwycięzcą I Grand Prix,  zdobywając 29 punktów został pan

  Tadeusz Helis

  Drugie miejsce pan Krzysztof Knopik z 27-ma punktami.
  Trzecie miejsce Piotr Wilczek: 24 punkty.

  Miejsca od 4-6 z równą ilością punktów (19) podzielili:
  Kazimierz Drabiniok, Marek Bitman i Michał Paździor. O kolejności zadecydowały bezpośrednie pojedynki w całym GP.

  Zwycięzcy otrzymali bony Księgarni Orbita. Miejsce I-sze: 50 złotych, miejsca 2-6: 30 złotych. Mam nadzieję, że w sam raz na dobrą lekturę dla siebie czy najbliższych w czasie Świąt.

  CAPABLANCA CHESS CAFE I Grand Prix - podsumowanie

  Dziękuję Wiesławowi za udostępnienie szachownic i zegarów na szachowe spotkania, panu Kazikowi za figury i pomoc przy organizacji, Zakątku pod Teatrem za gościnność i przychylność oraz Księgarni Orbita za częściowe sfinansowanie nagród.

  Dziękuję wszystkim za udział w GP i poprzednich spotkaniach w Zakątku pod teatrem. W tym roku miało miejsce 10 spotkań. Mam nadzieję, że formuła szachowych wieczorów w kawiarence będzie coraz lepsza. Życzę wszystkim Graczom świetnego nadchodzącego roku i dużo satysfakcji z szachów.

  Spotykamy się prawdopodobnie 8 stycznia. Do zobaczenia w nowym roku!

  / mateusz

  (więcej…)

 • I GRAND PRIX 5/5 – 18.12.2017 (X)

  Ostatni Turniej z cyklu I-go Grand Prix. Zwycięzcą Marcin, któremu przypadł również voucher. Udział w finałowym Turnieju wziął również nasz Prezes, potraktowany niestety bez taryfy ulgowej. Pan Kazimierz rozegrał w końcu cały turniej i pokonując w partii Marcina plasuje się na podium. Podsumowanie całego Grand Prix w osobnym poście.

  I GRAND PRIX 5/5 – 18.12.2017 (X)

 • I GRAND PRIX 4/5 – 11.12.2017 (IX)

  Zwycięzcą przedostatniego turnieju z cyklu Grand Prix w Zakątku pod Teatrem został Piotr Wilczek. Na podium także pan Tadeusz i pan Henryk z równą ilością punktów. Rezygnuję z zasady liczenia punktów przeciwników z którymi gracz wygrał lub zremisował dla usprawnienia przebiegu turnieju. Przy równej ilości punktów i bezpośrednim remisie wyżej będzie gracz, który grał czarnymi.

  Voucher przypadł w końcu panu Tadeuszowi (tym samym ucięto spekulacje co do wątpliwego losowania nagrody wieczoru;-)

  W kwestii reguł: naciśnięcie zegara inną dłonią niż wykonanie ruchu nie jest traktowane jak wykonanie ruchu dwoma rękami, czyli nie jest ruchem nieprawidłowym.Zbicie figury lub promocja dwoma rękami – tak. Naciskanie zegara inną ręką jest po prostu niestosowne i może skutkować reakcją sędziego. Zainteresowanych zachęcam do poprawy elegancji gry.

  Do zobaczenia 18 grudnia na zakończeniu Grand Prix.

  I GRAND PRIX 4/5 – 11.12.2017 (IX)

 • I GRAND PRIX 3/5 – 04.12.2017 (VIII)

  Zwycięzcą 3 wieczoru z cyklu I GP został newcomer pan Henryk Samborski. Voucher przypada ponownie panu Piotrowi.

  Michał i Piotr z równą ilością punktów, remisem w pojedynku bezpośrednim. Decyduje suma punktów przeciwników z którymi gracz wygrał i połowa punktów przeciwników z którymi gracz zremisował, co plasuje Michała na wyższym miejscu.

  Na czele tabeli pan Tadeusz Helis, ale sprawa 1-go miejsca w GP jest nadal otwarta – pan Henryk musiałby wygrać pozostałe dwa turnieje lub w jednym zająć 2 miejsce.

  Mam wiele zdjęć szachownic z ciekawymi pozycjami – umieszczę je w najbliższym czasie w tym tygodniu.

  Dziękuję za udział i zapraszam na pozostałe dwa Turnieje GP. Nagrodami będzie 5 bonów do księgarni Orbita.

  I GRAND PRIX 3/5 – 04.12.2017 (VIII)

 • I GRAND PRIX 2/5 – 27.11.2017 (VII)

  Na szczycie tabeli drugiego wieczora GP pan Tadeusz, pan Krzysztof i pan Piotr Wilczek. Voucher przypada panu Piotrowi.

  Michał i Waldek z równą ilością punktów, remisem w pojedynku bezpośrednim i równym Buchholzem. W tej sytuacji przyznaję miejsce wyżej Michałowi grającymi czarnymi bezpośredni pojedynek.

  I GRAND PRIX 2/5 – 27.11.2017 (VII)

 • I GRAND PRIX 1/5 – 20.11.2017 (VI)

  Grand Prix wieczór pierwszy. Zwycięzcą pan Tadeusz. Drugie miejsce pan Krzysztof, trzecie Marek. Gratulujemy i dopisujemy pierwsze punkty do klasyfikacji Grand Prix. Ustaliliśmy inną niż zapowiadaną punktację: Pierwsze miejsce 10 pkt, drugie 9 itd – niezależnie od graczy danego wieczora. Miejsca poniżej 10go miejsca – jeden punkt. Liczone będą trzy najlepsze turnieje z pięciu. Voucher w Zakątku pod Teatrem przypadł panu Januszowi. Dziękuję i zapraszam na kolejne turnieje Grand Prix w kolejne poniedziałki. Ostatni odbędzie się 18 grudnia.

 • TURNIEJ V – 13.11.2017

  Partie towarzyskie.

 • TURNIEJ IV – 06.11.2017

  Zwycięzcą 4go turnieju pan Tadeusz. Voucher wylosował Sławek.

 • TURNIEJ III – 30.10.2017

  Tabela nieco chaotyczna – pan Kazik zajął moje miejsce a ja mogłem zrobić kilka zdjęć. Zwycięzcą Marcin. Nagroda przypadła panu Kazikowi. Partie co nieco suche i dość asekuracyjne – chyba obecność Marcina i pana Tadeusza włączyła tryb ewakuacyjno – obronny. Pozdrawiam i do zobaczenia za tydzień.

   

 • TURNIEJ II – 23.10.2017

  W zmienionym składzie rozegraliśmy drugi wieczorny Turniej w Chess Cafe. Zwycięzcą jednak niezmiennie Marek ale na podium ciasno. Tym razem voucher do wykorzystania w Zakątku pod Teatrem przypadł panu Januszowi. Świetne, ostre partie. Gratulacje!

  TURNIEJ II - 23.10.2017

 • TURNIEJ I – 16.10.2017

  Pierwszy wieczór Chess Cafe za nami. Inauguracyjny turniej z kompletem punktów wygrywa Marek. Piękne partie i świetna atmosfera. Dziękuję za przybycie i zapraszam za tydzień. Wylosowana nagroda przypadła również Markowi. Do zobaczenia!

2 odpowiedzi do “CAPABLANCA CHESS CAFE

 1. Spotkania w kawiarni przy szachach są w zamyśle dla seniorów. Kiedyś spotykano się w piątki wieczorami w MKSz – chciałbym przywołać nieco tamta atmosferę. Być może w przyszłości zorganizujemy inną formułę. Póki co przed nami dopiero pierwsze spotkanie. Zapisy na miejscu, ale wcześniejszy kontakt sms/tel mile widziany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *