1,5 % DLA KLUBU

1,5 % DLA KLUBUDzięki współpracy z OPP Fundacja Partnerstwo mamy możliwość skorzystania z tego, aby przekazać 1,5% podatku na działalność naszego Klubu. W zeznaniu podatkowym należy podać :

KRS 0000197334

oraz podać w celach szczegółowych pełną nazwę i adres Klubu:
Klub Szachowy Zefir Boguszowice
ul. Jastrzębska 3B, 44-253 Rybnik

Serdecznie dziękujemy wszystkim wspierającym w ten sposób naszych zawodników!

XXXII BARBÓRKOWY TURNIEJ SZACHOWY

XXXII BARBÓRKOWY TURNIEJ SZACHOWYXXXII BARBÓRKOWY Turniej Szachowy – MOSiR w Boguszowicach 09.12.2022 r.
W turniej wzięło udział 37 zawodników w wieku od 6 do 76 lat, z 8 okolicznych klubów szachowych oraz zawodnicy niezrzeszeni.

Zwyciężył, duet z Rydułtów wyprzedzając o 0,5 pkt
naszego zawodnika Janusza Stępnia
XXXII BARBÓRKOWY TURNIEJ SZACHOWY

Wyniki Turnieju :

Klasyfikacja generalna

1. Franciszek Niesporek / UKS Ognisko Rydułtowy / – 6 pkt
2. Rafał Kubik / UKS Ognisko Rydułtowy / – 6 pkt
3. Janusz Stępień / KSz Zefir Boguszowice / – 5,5 pkt

XXXII BARBÓRKOWY TURNIEJ SZACHOWY XXXII BARBÓRKOWY TURNIEJ SZACHOWY XXXII BARBÓRKOWY TURNIEJ SZACHOWY XXXII BARBÓRKOWY TURNIEJ SZACHOWY

Pozostali zwycięzcy w poszczególnych klasyfikacjach:

Kobiety:
1. Beata Michnik / Rybnik / – 5 pkt
2. Karolina Figa / KSz Zefir Boguszowice / – 4 pkt
3. Agata Kucharczyk / KSz Zefir Boguszowice / – 4 pkt

Junior do lat 18
1. Franciszek Niesporek / UKS Ognisko Rydułtowy / – 6 pkt
2. Rafał Kubik / UKS Ognisko Rydułtowy / – 6 pkt
3. Maciej Jendrowiak / MKSz Rybnik / – 5 pkt

Juniorka do lat 18
1. Karolina Figa / KSz Zefir Boguszowice / – 4 pkt
2. Agata Kucharczyk / KSz Zefir Boguszowice / – 4 pkt
3. Natalia Strzoda / UKS Pionier Jastrzębie Zdrój / – 3,5 pkt

Junior do lat 14
1. Franciszek Niesporek / UKS Ognisko Rydułtowy / – 6 pkt
2. Franciszek Lassak / Boguszowice / – 5 pkt
3. Mateusz Oleś / MKSz Rybnik / – 5 pkt

Juniorka do lat 14
1. Karolina Figa / KSz Zefir Boguszowice / – 4 pkt
2. Natalia Strzoda / UKS Pionier Jastrzębie Zdrój / – 3,5 pkt
3. Anna Kula / KSz Zefir Boguszowice / – 3,5 pkt

Junior do lat 10
1. Szymon Harazin / KSz Zefir Boguszowice / – 3,5 pkt

Juniorka do lat 10
1. Amelia Recław / Rydułtowy / – 3 pkt

XXXII BARBÓRKOWY TURNIEJ SZACHOWY

W turnieju startowało aż 18 zawodników KSz Zefir Boguszowice w tym duża grupa naszych juniorów:

XXXII BARBÓRKOWY TURNIEJ SZACHOWY

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

PUCHAR ŚLĄSKA JUNIORÓW – ZŁOTO DLA ANI

 

PUCHAR ŚLĄSKA JUNIORÓW - ZŁOTO DLA ANI

Ustroń 27.11.2022 r.
Puchar Śląska Juniorów.
Nasz Klub  reprezentowało
aż 6 “zefirków”:

W kategorii do lat 14
Anna Kula
Julia Grychtoł
W kategorii do lat 12
Ignacy Juzek
Helena Kula
Maja Poloczek
oraz do lat 8:
Szymon Harazin

PUCHAR ŚLĄSKA JUNIORÓW - ZŁOTO DLA ANI PUCHAR ŚLĄSKA JUNIORÓW - ZŁOTO DLA ANI

Tym razem o sukces dla naszego Klubu postarała się :  Anna Kula, która wywalczyła złoty medal w kategorii dziewczyn do lat 14.

PUCHAR ŚLĄSKA JUNIORÓW - ZŁOTO DLA ANI

W pierwszej szóstce zawody ukończyły nasze zawodniczki
w kat. do lat 12:
Helena Kula – IV miejsce i Maja Poloczek – VI miejsce

PUCHAR ŚLĄSKA JUNIORÓW - ZŁOTO DLA ANI

Pozostali również dzielnie walczyli zdobywając doświadczenie do przyszłych sukcesów.

PUCHAR ŚLĄSKA JUNIORÓW - ZŁOTO DLA ANI

Wyniki:
PŚJ do lat 14
PŚJ do lat 12
PŚJ do lat 8

 

MISTRZOSTWA MIĘDZYWOJEWÓDZKIE JUNIORÓW – DWIE KOLEJNE ZAWODNICZKI W FINALE MISTRZOSTW POLSKI 2023

MISTRZOSTWA MIĘDZYWOJEWÓDZKIE JUNIORÓW - DWIE KOLEJNE ZAWODNICZKI W FINALE MISTRZOSTW POLSKI 2023 Węgierska Górka 9-16.10.2022 r. Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów OP-SL 2022.
Do walki o awans w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów przystąpiły dwie nasze “zefirki”: Helena Kula i Maja Poloczek. Obie w kategorii do lat 11.

Świetne zawody rozegrała Maja, która już 2 rundy przed końcem zapewniła sobie awans do MPJ. Ostatecznie z 6,5 pkt. zajęła II miejsce. Helena nie zagrała wcale gorzej i z 5 pkt. zajęła IV miejsce – również dające awans do przyszłorocznych MPJ.

MISTRZOSTWA MIĘDZYWOJEWÓDZKIE JUNIORÓW - DWIE KOLEJNE ZAWODNICZKI W FINALE MISTRZOSTW POLSKI 2023  MISTRZOSTWA MIĘDZYWOJEWÓDZKIE JUNIORÓW - DWIE KOLEJNE ZAWODNICZKI W FINALE MISTRZOSTW POLSKI 2023

Tym samym dołączyły one do Karoliny Figi.
Więc w 2023 r. w Mistrzostwach Polski Juniorek do lat 12 Klub Szachowy Zefir Boguszowice będzie miał aż trzy reprezentantki !

MISTRZOSTWA MIĘDZYWOJEWÓDZKIE JUNIORÓW - DWIE KOLEJNE ZAWODNICZKI W FINALE MISTRZOSTW POLSKI 2023

BRAWO DZIEWCZYNY !!!!!

 

WYNIKI

 

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W SZACHACH SZYBKICH I BŁYSKAWICZNYCH – KAROLINA – WICEMISTRZYNIĄ POLSKI

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W SZACHACH SZYBKICH I BŁYSKAWICZNYCH - KAROLINA - WICEMISTRZYNIĄ POLSKI

Rzeszów 26-28.08.2022 r. – Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych – nasz Klub reprezentowało 5 Juniorów w kategoriach:

1. Anna Kula   D – 14,
2. Karolina Figa   D – 12,
3. Helena Kula   D – 12,
4. Maja Poloczek   D – 12
5. Szymon Harazin  C – 8

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W SZACHACH SZYBKICH I BŁYSKAWICZNYCH - KAROLINA - WICEMISTRZYNIĄ POLSKI

 

Nie zawiodła nas nasza “zefirowa perełka” – Karolina. W szachach szybkich zajęła VII miejsce tracąc tylko 0,5 pkt do miejsca na podium. Natomiast w szachach błyskawicznych z 10,5 pkt. zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski do lat 12.

 

Dobrze zagrały pozostałe zawodniczki w tej grupie wiekowej: Helena (5 pkt.-SzSz i 5,5 pkt.-SzB) i Maja (4 pkt.-SzSz i 5 pkt.-SzB) uplasowały się w połowie stawki startujących zawodniczek.
MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W SZACHACH SZYBKICH I BŁYSKAWICZNYCH - KAROLINA - WICEMISTRZYNIĄ POLSKI MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W SZACHACH SZYBKICH I BŁYSKAWICZNYCH - KAROLINA - WICEMISTRZYNIĄ POLSKI MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W SZACHACH SZYBKICH I BŁYSKAWICZNYCH - KAROLINA - WICEMISTRZYNIĄ POLSKI MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W SZACHACH SZYBKICH I BŁYSKAWICZNYCH - KAROLINA - WICEMISTRZYNIĄ POLSKI
Ania w grupie do lat 14 w szachach szybkich uplasowała się w połowie stawki natomiast w szachach błyskawicznych zdobyła 8 pkt. co dało jej XIII miejsce – przegrywając miejsce w I dziesiątce tylko punktacją pomocniczą.
Szymon w obu turniejach zdobył po 50 % punktów – dobry wynik.

Gratulacje dla całej piątki!

Niemałe zdobycze punktowe w Mistrzostwach Polski dają nadzieję na przyszłe sukcesy!

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W SZACHACH SZYBKICH I BŁYSKAWICZNYCH - KAROLINA - WICEMISTRZYNIĄ POLSKI

WYNIKI:
Szachy Szybkie: D-14, D-12, C-8
Szachy Błyskawiczne: D-14, D-12, C-8

INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA ŚLASKA JUNIORÓW W SZACHACH SZYBKICH – ZŁOTY MEDAL INDYWIDUALNIE I DOBRY WYSTĘP DRUŻYNY

INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA ŚLASKA JUNIORÓW W SZACHACH SZYBKICH - ZŁOTY MEDAL INDYWIDUALNIE I DOBRY WYSTĘP DRUŻYNYUstroń 22.08.2022 r. Indywidualne do lat 12, 14, 16 i 18
oraz
23.08.2022 r. Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Szybkich .
INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA ŚLASKA JUNIORÓW W SZACHACH SZYBKICH - ZŁOTY MEDAL INDYWIDUALNIE I DOBRY WYSTĘP DRUŻYNY

 

W zawodach indywidualnych Klub reprezentowali w kat. do lat 14 :
1. Adrian Syrek
2. Anna Kula
do lat 12:
1. Karolina Figa
2. Helena Kula
3. Maja Poloczek

Wszystkie nasze dziewczyny zakończyły rywalizację w pierwszej dziesiątce:

  • Karolina Figa – 8 pkt.  – tytuł Mistrzyni Ślaska do lat 12
  • Ania Kula – 5 pkt. – VI miejsce do lat 14
  • Maja Poloczek – 4,5 pkt. – VII miejsce
  • Helena Kula – 4 pkt. – IX miejsce
  • INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA ŚLASKA JUNIORÓW W SZACHACH SZYBKICH - ZŁOTY MEDAL INDYWIDUALNIE I DOBRY WYSTĘP DRUŻYNY INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA ŚLASKA JUNIORÓW W SZACHACH SZYBKICH - ZŁOTY MEDAL INDYWIDUALNIE I DOBRY WYSTĘP DRUŻYNY
  • WYNIKI: C-14, D-14, D-12.

Zawody drużynowe – nasza młoda drużyna ukończyła tuż za I dziesiątką na XI miejscu z 9 pkt. dużymi i 25 małymi.  Najtrudniejsze zadanie – walkę z dużo starszymi kolegami(!) na I szachownicy – miała Karolina. Najwięcej punktów zdobyli: Ania (6,5 pkt.), Helena (6 pkt.) i Robert (5 pkt.). Po 3 pkt. dołożyli Adrian i Szymon i ostatecznie drużyna poprawiła swoją lokatę z ubiegłego roku o 8 pozycji.INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA ŚLASKA JUNIORÓW W SZACHACH SZYBKICH - ZŁOTY MEDAL INDYWIDUALNIE I DOBRY WYSTĘP DRUŻYNY
WYNIKI

XVI WAKACYJNY TURNIEJ SZACHOWY

XVI WAKACYJNY TURNIEJ SZACHOWYHala MOSiR w Boguszowicach 05.08.2022 r.  XVI WAKACYJNY Turniej Szachowy. W turnieju wystartowało łącznie 34 zawodników reprezentujących 11 klubów szachowych oraz zawodnicy niezrzeszeni.

Klasyfikacja generalna
1. Mateusz Oleś /MKSz Rybnik/                                                 – 6,5 pkt
2. Karolina Figa /Zefir Boguszowice/                                       – 6,5 pkt
3. Tymoteusz Hlubek /Skoczek Czerwionka- Leszczyny/ – 5 pkt

Dziewczyny
1. Karolina Figa /Zefir Boguszowice/   – 6,5 pkt
2. Nikola Herezy /Olimpia Goleszów/      – 5 pkt
3. Marlena Bisek /Hetman Marklowice/ – 4 pkt

XVI WAKACYJNY TURNIEJ SZACHOWY
Klasyfikacja do lat 14
Chłopcy                                                                    Dziewczyny
1. Mateusz Oleś /MKSz/                            1. Karolina Figa /Zefir/
2. Tymoteusz Hlubek /Skoczek/           2. Nikola Herezy /Olimpia/
3. Wiktor Reterski  /ASz /                         3. Marlena Bisek /Hetman/

Klasyfikacja do lat 10
Chłopcy                                                                    Dziewczyny
1. Wiktor Reterski  /ASz /                           1. Marlena Bisek /Hetman/
2. Sebastian Jasion  /MKSz/
3. Aleksander Cichocki  /Szach Mat/

XVI WAKACYJNY TURNIEJ SZACHOWY XVI WAKACYJNY TURNIEJ SZACHOWY

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW 2022 – 1 MEDAL, 2 AWANSE DO MMJ I 3 KATEGORIE SZACHOWE

 

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW 2022 - 1 MEDAL, 2 AWANSE DO MMJ I 3 KATEGORIE SZACHOWE

Imielin 17-19.06.2022 r. Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych 2022

Klub reprezentowało 11 zawodników:

Grupa C-18 – Robert Hajzyk, Paweł Juzek
Grupa C-13 – Adrian Syrek, Franciszek Lassak,
Grupa C-11 – Marcin Hajzyk, Mateusz Michnik, Ignacy Juzek,
Grupa D-15 – Anna Kula,
Grupa D-11 – Karolina Figa, Helena Kula,
Grupa D-9 – Maria Lassak.

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW 2022 - 1 MEDAL, 2 AWANSE DO MMJ I 3 KATEGORIE SZACHOWEWysoką formę potwierdziła Karolina Figa nie dając szans rywalkom i z kompletem punktów zdobyła kolejny tytuł Mistrzyni Śląska.

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW 2022 - 1 MEDAL, 2 AWANSE DO MMJ I 3 KATEGORIE SZACHOWE

 

 

 

 

W pierwsze dziesiątce – na V miejscu w grupie D-15 rywalizację zakończyła Ania Kula.

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW 2022 - 1 MEDAL, 2 AWANSE DO MMJ I 3 KATEGORIE SZACHOWE     MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW 2022 - 1 MEDAL, 2 AWANSE DO MMJ I 3 KATEGORIE SZACHOWE
Helena Kula i Marysia Lassak zajęły odpowiednio XII i XIV miejsce, które dały im awans do Mistrzostw Międzywojewódzkich Juniorów (eliminacji  Mistrzostw Polski Juniorów 2023).

    MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW 2022 - 1 MEDAL, 2 AWANSE DO MMJ I 3 KATEGORIE SZACHOWE  MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW 2022 - 1 MEDAL, 2 AWANSE DO MMJ I 3 KATEGORIE SZACHOWE  MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW 2022 - 1 MEDAL, 2 AWANSE DO MMJ I 3 KATEGORIE SZACHOWE  Natomiast wśród chłopców: 3 z nich poprawiło kategorie szachowe:
Adrian Syrek – III kat. szach.
Robert Hajzyk – IV kat. szach.
Ignacy Juzek – IV kat. szach.

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW 2022 - 1 MEDAL, 2 AWANSE DO MMJ I 3 KATEGORIE SZACHOWEPozostali również dzielnie walczyli o jak najlepsze wyniki.
Brawa dla wszystkich za walkę i ambicję.

WYNIKI: C – 18, C – 13, C – 11, D – 15, D – 11, D – 9.

XXI TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

XXI TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI DNIA DZIECKAHala MOSiR w Boguszowicach 31.05.2022 r.  XXI Turniej Szachowy z Okazji Dnia Dziecka. W turnieju wystartowało 13 naszych “zefirków” oraz 19 dzieci z okolicznych miejscowości i rybnickich przedszkoli.

Klasyfikacja generalna
1. Karolina Figa /Zefir Boguszowice/         – 7 pkt
2. Antoni Wołyński /MMS Świerklany/ – 5,5 pkt
3. Sebastian Jasion /MKSz Rybnik/            – 5 pkt

Dziewczyny
1. Karolina Figa /Zefir Boguszowice/           – 7 pkt
2. Antonina Wieczorek /ASz Gliwice/         – 5 pkt
3. Marlena Bisek /Hetman Marklowice/- 4,5 pkt

XXI TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA
Klasyfikacja do lat 10
Chłopcy                                                                    Dziewczyny
1. Antoni Wołyński /MMS/                            1. Antonina Wieczorek /ASz/
2. Sebastian Jasion /MKSz/                          2. Marlena Bisek /Hetman/
3. Mateusz Przygoda /MKSz/                      3. Maria Kopiec /MKSz/

Klasyfikacja do lat 8
Chłopcy                                                                    Dziewczyny
1. Antoni Wołyński /MMS/                            1. Maria Kopiec /MKSz/
2. Mateusz Przygoda  /MKSz/                    2. Maria Lassak /Zefir/
3. Szymon Harazin  /Zefir/                            3. Zofia Fabrykiewicz /Zefir/

XXI TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA XXI TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA XXI TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI