PROBLEMY Z CHESSARBITREM

Na większości urządzeń i systemów wejście na chessarbiter.com kończy się na komunikacie ostrzegającym o zagrożeniu. Nie znam na razie przyczyn oraz rzeczywistego ryzyka z wejściem na stronę. Możliwe, że nastąpiła zmiana strukturze php, która traktowana jest jako malware, ale możliwe jest też realne zagrożenie. Zalecam ostrożność. Proszę o komentarz lub informację jeśli znana jest przyczyna problemu.

EDYCJA:

Nie ma komunikatów o zagrożeniu przy wejściu na chessarbitra przez Androida.

EDYCJA:

Komunikat PZSzach w sprawie działania serwisu chessarbiter:

Informujemy, że pojawiający się w niektórych przeglądarkach internetowych przy otwieraniu serwisów turniejowych komunikat ostrzegawczy nie wynika z istnienia w nich szkodliwego oprogramowania lecz ze stosowania w nich starych mechanizmów technologicznych.

WIĘCEJ

Serwis działa prawidłowo w przeglądarkach Internet Explorer, Edge oraz Opera. Problemy pojawiają się w przeglądarkach Chrome oraz Firefox.

Za serwisy turniejowe odpowiadają sędziowie publikujący i PZSzach nie jest w stanie kontrolować na bieżąco ich treści oraz jakości technologicznej stron, na których są zamieszczane.

Analiza problemu na ten moment nie wykazała istnienia w tych serwisach treści szkodliwych, co w przeszłości się zdarzało.

Serwis turniejowy przestał spełniać wymagania https://www.artefakt.pl/blog/sem/nowe-ostrzezenia-o-braku-protokolu-https-w-google-chrome-62

Trwają prace nad zmodyfikowaniem serwisu i przejściem na bezpieczny protokół https.

Niezależnie od prowadzonych prac serwis jest na bieżąco monitorowany.

http://pzszach.pl/2018/02/02/komunikat-ws-dzialania-serwisu-chessarbiter-com/

 

/ mateusz 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *