DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA – ZJAZD I – RYDUŁTOWY

Przez dwa poprzednie weekendy Rydułtowy były szachowym centrum Śląska. Odbyły się tam zjazdy Drużynowych Mistrzostw Śląska Juniorów i – tydzień później – Seniorów. W jednym miejscu zgromadziła się zarówno Ekstraklasa jak i I Liga Śląska. Daje to ponad 20 drużyn na zjazd (a prawie 30 w Juniorach) czyli łącznie 300 renomowanych szachistów i szachistek Śląskich walczących o tytuł Drużynowego Mistrza Śląska. Wśród nich nasze reprezentacje:

Daniel Trybuś
Dominik Piekuś
Igor Pastuszka
Kamil Lubecki
Dominika Trybuś
Kinga Traczyk

Daniel  Trybuś
Waldemar Staszczyk
Janusz Stępień
Kazimierz Drabiniok
Tadeusz Witoszek
Dominika Trybuś

I Liga Juniorów w której występujemy jest rozgrywana systemem szwajcarskim. Rozpoczęliśmy przegranym meczem z aktualnym liderem – Pszczyńskie Szachy. W kolejnej rundzie zwycięstwo z Polonią Poraj i niestety przegrana w 3 rundzie z Hetmanem Katowice. Plasujemy się po pierwszym zjeździe na miejscu 13 wśród 20 drużyn pierwszej Ligi.

W Seniorach gramy systemem kołowym. Po pierwszych dwóch rundach w ostatnią Sobotę dzieliliśmy miejsce lidera -rewelacyjny start naszej drużyny. Zapowiadała się piękna niespodzianka – niestety, kolejne dwie rundy w niedzielę nie były już tak łatwe. Ostatecznie po dwóch wygranych rundach i dwóch przegranych lokujemy się na miejscu 7 na 11 drużyn.

Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów. W następny weekend Juniorzy spotykają się w Rybniku w SP 2 na kolejnych 3 rundach a Seniorzy 3 tygodnie później 24-25.03 w Katowicach. Powodzenia!

Linki do Mistrzostw znajdują się w menu głównym > Turnieje i Ligi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *