DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI – podsumowanie

Zakończył się kolejny sezon Drużynowych Mistrzostw Polski zarówno Juniorów jak i Seniorów. Poniżej kilka słów podsumowania III Ligi w której nasz Klub miał swoje reprezentacje.

SENIORZY

Przystąpiliśmy do rozgrywek wzmocnieni nowymi zawodnikami i z szerokim składem – to dało nam komfort gry i organizacji zawodów. Oddaliśmy zaledwie dwa walkowery a zgarnęliśmy sześć. Zdobyliśmy 25 małych punktów (3,13 punktu na mecz) – to najlepszy wynik w naszych występach w III lidze w porównaniu z poprzednimi sezonami. Ostatecznie zajęliśmy 7me miejsce na 13 drużyn. Miejsca od 8 do 13 oznaczają spadek do ligi IV, która w tym sezonie również się odbyła. Walka trwała do ostatnich chwil. Dziękujemy wszystkim zawodnikom i gratulujemy! Klub reprezentowało aż 14 zawodników. Organizację rozgrywek, komfort gry i jakość miejsc w których odbywały się zjazdy oceniamy jako wysoki. Dziękujemy i gratulujemy organizatorom!

JUNIORZY

Utrzymanie się w III Lidze naszej młodziutkiej kadry byłoby dla nas sporą niespodzianką. Wystawiliśmy drużynę waleczną i graliśmy najczęściej najmocniejszym składem. Występy w Lidze traktujemy jednak jako trening – przed naszymi Juniorami jeszcze wiele sezonów. Mimo to zdołaliśmy wygrać dwa mecze i jeden zremisować – co było dla nas miłym akcentem. Łącznie zdobyliśmy 16 małych punktów. Dziękujemy Juniorom za podniesienie rzuconej rękawicy i dzielne zmaganie się z najlepszymi drużynami na Śląsku. Gratulujemy świetnej postawy. Nowy sezon rozpoczniemy w IV Lidze, gdzie będziemy mogli współzawodniczyć z realnym celem – powrotem do III Ligi – czego naszym Juniorom życzymy. Dziękujemy Szkoczkowi Czerwionka za sprawne zorganizowanie wszystkich 3ch zjazdów. Wyciszona podłoga, duży komfort gry, osobna sala dla opiekunów z ping-pongiem i piłkarzykami – przyjazne warunki gry – gratulacje.

Z uwagi na wzrost zainteresowania rozgrywkami i dużą ilość drużyn – od nowego sezonu III Liga Seniorów i III Liga Juniorów zostaną zmniejszone do 10ciu drużyn a pozostałe utworzą IV ligę.

Zapraszamy z zapoznaniem się z historią naszych występów drużynowych – w menu głównym: Klub > Sukcesy drużynowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *