INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA ŚLASKA JUNIORÓW 2020 – TYTUŁ WICEMISTRZA DLA KAROLINY

Czerwionka-Leszczyny 25-27.09.2020 r. Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych. Klub reprezentowało 10 juniorów:
Grupa C-11 – Franciszek Lassak,
Grupa C-9 – Tymoteusz Hlubek, Oskar Stelmach i Leonard Wodecki,
Grupa D-9 – Karolina Figa, Natasza Świerczyńska, Wiktoria Nowak,
Maja Poloczek, Hanna Pciak i Emilia Kulik.

Kolejny medal – tym razem srebrny w kategorii dziewczyn do lat 9 wywalczyła Karolina Figa.  To już jej 3 podium Mistrzostw Śląska! Pozostałe dziewczyny również dzielnie walczyły o czym świadczy poniższe zdjęcie: 5 naszych juniorek na 4 pierwszych szachownicach. Ostatecznie w pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze : Emilia Kulik ( V miejsce), Natasza Świerczyńska (VII miejsce) i Hania Pciak (IX miejsce).

Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych to nie tylko walka o tytuły i medale ale także o awans do Mistrzostw Międzywojewódzkich Juniorów (eliminacji Mistrzostw Polski). Tuż za I-szą dziesiątką znalazły się Wiktoria Nowak i Maja Poloczek oraz nasi chłopcy w silnie obsadzonych grupach: Franek Lassak i Tymek Hlubek – pewnie awansując do MMJ.
W sumie rekordowa ilość – bo aż 7 naszych “Zefirków” powalczy o udział w Mistrzostwach Polski Juniorów i postara się dołączyć do Karoliny, która prawo gry wywalczyła już na poprzednich MPJ.

Gratulacje dla wszystkich i trzymamy za Was kciuki:)

Szczegółowe wyniki:
DZIEWCZYNY D-9
CHŁOPCY C-9
CHŁOPCY C-11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *