MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W SZACHACH SZYBKICH I BŁYSKAWICZNYCH – KAROLINA – WICEMISTRZYNIĄ POLSKI

Rzeszów 26-28.08.2022 r. – Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych – nasz Klub reprezentowało 5 Juniorów w kategoriach:

1. Anna Kula   D – 14,
2. Karolina Figa   D – 12,
3. Helena Kula   D – 12,
4. Maja Poloczek   D – 12
5. Szymon Harazin  C – 8

Nie zawiodła nas nasza “zefirowa perełka” – Karolina. W szachach szybkich zajęła VII miejsce tracąc tylko 0,5 pkt do miejsca na podium. Natomiast w szachach błyskawicznych z 10,5 pkt. zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski do lat 12.

Dobrze zagrały pozostałe zawodniczki w tej grupie wiekowej: Helena (5 pkt.-SzSz i 5,5 pkt.-SzB) i Maja (4 pkt.-SzSz i 5 pkt.-SzB) uplasowały się w połowie stawki startujących zawodniczek.

Ania w grupie do lat 14 w szachach szybkich uplasowała się w połowie stawki natomiast w szachach błyskawicznych zdobyła 8 pkt. co dało jej XIII miejsce – przegrywając miejsce w I dziesiątce tylko punktacją pomocniczą.
Szymon w obu turniejach zdobył po 50 % punktów – dobry wynik.

Gratulacje dla całej piątki!

Niemałe zdobycze punktowe w Mistrzostwach Polski dają nadzieję na przyszłe sukcesy!