INFORMACJE DLA RODZICÓW

INFORMACJE DLA RODZICÓW

Klub Szachowy ZEFIR powstał w roku 1991. Siedziba klubu mieści się w salce pływalni krytej MOSiR Akwarium w Boguszowicach. Tam odbywają się główne spotkania klubowe. Wcześniej – przez ponad 25 lat gościliśmy w Domu Kultury w Boguszowicach.

Nauczamy szachów także w szkołach i przedszkolach oraz innych zaprzyjaźnionych miejscach na terenie Rybnika. Klub działa jako stowarzyszenie – posiada osobowość prawną. Jest zrzeszony w Polskim Związku Szachowym.

INFORMACJE DLA RODZICÓW

Pomimo, że mamy siedzibę w Boguszowicach to nasi zawodnicy są z całego Rybnika a także spoza miasta. Zapraszamy do wstąpienia do Klubu wszystkich zainteresowanych niezależnie od miejsca zamieszkania.

Atmosfera jest bardzo otwarta – zapraszamy na kilka spotkań bezpłatnie. Wiek dziecka nie ma znaczenia. Liczy się tylko entuzjazm.

INFORMACJE DLA RODZICÓW

Gdy młody adept czy adeptka wykażą się wytrwałością, poznają szachowe arkana, nabiorą doświadczenia i siły gry – mogą zostać zapisani do Klubu.

Zostają wpisani do Polskiego Związku Szachowego jako zawodnicy naszego Klubu i mogą zdobywać szachowe Kategorie. Otwiera się przed nimi wielka szachowa przygoda.

INFORMACJE DLA RODZICÓW

Zwyczajowo dziecko oraz wraz z jednym z rodziców przystępuje do naszego Stowarzyszenia na zasadzie członkostwa.

Dzięki temu budujemy wokół Klubu społeczność i umożliwiamy jego funkcjonowanie. Opłata członkowska w Stowarzyszeniu wynosi 10 zł / mc dla osób pełnoletnich i 30 zł / mc dla dzieci i młodzieży.

Członkowie Stowarzyszenia mają realny wpływ na funkcjonowanie Klubu.

INFORMACJE DLA RODZICÓW

To co motywuje dzieci najbardziej, to zdobywanie kategorii szachowych i – krok dalej – międzynarodowego rankingu FIDE. W naszym klubie kładziemy duży nacisk na udział Juniorów w turniejach. Pierwsze kategorie można zdobyć już po 2-3 miesiącach aktywnego uczestnictwa w zajęciach.

Organizujemy największe w regionie Turnieje Szkoleniowe w swobodnej atmosferze wśród szachowych rówieśników ze wszystkich miejsc, gdzie prowadzimy naszą Akademię oraz z miejsc zaprzyjaźnionych. Dzięki temu nasi najmłodsi juniorzy mogą zdobyć pierwsze turniejowe szlify by zahartowanym i gotowym wziąć udział w prawdziwych zawodach.

INFORMACJE DLA RODZICÓW

Najlepsi młodzi szachiści mogą reprezentować Klub w rozgrywkach drużynowych lub brać udział w mistrzostwach indywidualnych – od poziomu wojewódzkiego aż po światowy. Nasi wychowankowie mają tytuły Mistrzów Śląska Juniorów i są Finalistami Mistrzostw Polski.

INFORMACJE DLA RODZICÓW

Szachy to nauka logiki, myślenia abstrakcyjnego, koncentracji, pamięci, konsekwencji, celowości działania a także wytrwałości, cierpliwości, opanowania czy stosowania zasad. To także aktywność twórcza, budowa charakteru, kształtowanie postaw interpersonalnych oraz relacji międzypokoleniowych.

Widzimy się w Klubie?
Szachowa przygoda czeka!

Zapraszamy do kontaktu.

Wiesław Miłkowski
887 492 614
zefir.boguszowice@gmail.com