KOSMOS

Ilość możliwych szachowych wariantów, ścieżek i kombinacji jest przeogromna. Jak kosmos. Jesteśmy jak astronauci śmiało eksplorujący niezbadane przestrzenie szachowych galaktyk.

Zapraszamy na zajęcia szachowe w centrum Rybnika obok Teatru Ziemi Rybnickiej w Ośrodku Doskonalenia Kadr Pedagogiczno – Menedżerskich HELIOS (przy ul. Saint Vallier).

Będziemy głównie rozwiązywać zadania na rzutniku z użyciem komputera, internetu i systemu lichess. Zadania taktyczne to podstawy trening poprawiający widzenie szachowe, precyzję myślenia i logikę.

Otwieramy nabór do dwóch konstelacji gwiazd:

ANDROMEDA
Początkujący najmłodsi.
  (zostały 3 miejsca)

KASJOPEJA
Juniorzy bez kategorii, kat. V i IV.
  (wolnych 6 miejsc)

ORION
Juniorzy z kat. V – III
(zostały 4 miejsca)


W programie oprócz zadań, nauki ataku i analizy partii:

pogłębianie i poszerzanie widzenia, konsensus, wykluczanie, logika, celowe działanie, definiowanie, wnioskowanie, obsługa interfejsów, rozumienie systemów turniejowych, działanie silników szachowych, sztuczna inteligencja, elementy wystąpień publicznych, werbalizacja i artykulacja idei, nauka planowania, stawiania celów, elementy astronomii, algebry, skali.

Comiesięczne prezentacje gości – trenerów/nauczycieli szachów z Rybnika i okolic, Mistrzów FIDE. Integracja i przybliżenie sylwetek trenerów. Konto lichess dla każdego Juniora – obserwacja postępów w zadaniach taktycznych online.

Partie korespondencyjne i na żywo przez Internet z innymi klubami / grupami.

Zajęcia raz w tygodniu. Grupy maksymalnie 8 osobowe. Zajęcia rozpoczną się po zapisaniu minimum 6ciu dzieci. Udział bez względu na przynależność klubową.
Dni tygodnia do ustalenia – prawdopodobnie wtorek, czwartek i piątek 17.00 – 19.00

Cena za zajęcia: 40 zł / miesiąc. Pierwszy miesiąc bezpłatnie.
Prowadzenie: Mateusz Macherzyński we współpracy z Mistrzynią Fide Angeliką Dziodzio
Zapisy i informacje: tel 664 914 005