MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW DO LAT 10

♦     Emilia Kulik      ♦      Karolina Figa      ♦      Franciszek Lassak     ♦        Reprezentanci KSz Zefir Boguszowice na Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 10
Szczyrk 21-29.02.2020r.

Duży sukces odniosła nasza juniorka Karolina, która zdobyła 6 pkt plasując się ostatecznie na bardzo wysokim IX miejscu wśród 68 startujących zawodniczek. Zajęte miejsce daje jej prawo gry w Mistrzostwach Europy Juniorów w 2020 r. Jest do drugi taki przypadek w historii naszego Klub – poprzednio udało się to Hani Bugaj w 2016 r. w kat. do lat 12. Wśród zawodniczek młodszego rocznika zajęła III miejsce dające jej automatycznie awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski Młodzików. Jest także najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką województwa śląskiego.

Emilka jedna z dwóch 7-latek uczestniczących w Mistrzostwach, w rywalizacji ze starszymi koleżankami, zdobyła 4,5 pkt. (50%). Już sam awans w tak młodym wieku do finałów był sukcesem, natomiast osiągnięty wynik potwierdził, że ten awans nie był przypadkiem. Ostatecznie zajęła dobre 35 miejsce. A mając na uwadze, że jeszcze przez trzy lata będzie występować w tej kategorii wiekowej liczymy na całe pasmo sukcesów.

Nasz trzeci reprezentant Franek w bardzo silne obsadzonej grupie chłopców także zaliczył dobry występ zdobywając 4 pkt. Startując z 44 numerem startowym ostatecznie zajął 46 miejsce, potwierdzając aktualną siłę gry, godnie reprezentując nasz Klub.

Opiekę szkoleniowo-trenerską sprawowali: Kazimierz Drabiniok na miejscu w Szczyrku oraz on-line, ale równie skutecznie Marek Wolak. Analizując na gorąco partie, przygotowując do kolejnych zwycięskich batalii – świetnie przygotowali naszych finalistów.