MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW DO LAT 10

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW                 DO LAT 10

       ♦     Emilia Kulik      ♦      Karolina Figa      ♦      Franciszek Lassak     ♦        Reprezentanci KSz Zefir Boguszowice na Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 10
Szczyrk 21-29.02.2020r.

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW                 DO LAT 10

  Duży sukces odniosła nasza juniorka Karolina, która zdobyła 6 pkt plasując się ostatecznie na bardzo wysokim IX miejscu wśród 68 startujących zawodniczek. Zajęte miejsce daje jej prawo gry w Mistrzostwach Europy Juniorów w 2020 r. Jest do drugi taki przypadek w historii naszego Klub – poprzednio udało się to Hani Bugaj w 2016 r. w kat. do lat 12. Wśród zawodniczek młodszego rocznika zajęła III miejsce dające jej automatycznie awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski Młodzików. Jest także najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką województwa śląskiego.

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW                 DO LAT 10

  Emilka jedna z dwóch 7-latek uczestniczących w Mistrzostwach, w rywalizacji ze starszymi koleżankami, zdobyła 4,5 pkt. (50%). Już sam awans w tak młodym wieku do finałów był sukcesem, natomiast osiągnięty wynik potwierdził, że ten awans nie był przypadkiem. Ostatecznie zajęła dobre 35 miejsce. A mając na uwadze, że jeszcze przez trzy lata będzie występować w tej kategorii wiekowej liczymy na całe pasmo sukcesów.

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW                 DO LAT 10

  Nasz trzeci reprezentant Franek w bardzo silne obsadzonej grupie chłopców także zaliczył dobry występ zdobywając 4 pkt. Startując z 44 numerem startowym ostatecznie zajął 46 miejsce, potwierdzając aktualną siłę gry, godnie reprezentując nasz Klub.

 

Opiekę szkoleniowo-trenerską sprawowali: Kazimierz Drabiniok na miejscu w Szczyrku oraz on-line, ale równie skutecznie Marek Wolak. Analizując na gorąco partie, przygotowując do kolejnych zwycięskich batalii – świetnie przygotowali naszych finalistów.

WYNIKI:
Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 – Dziewczyny
Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 – Chłopcy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *