1% DLA KLUBU

Znalezione obrazy dla zapytania 1 podatku

Dzięki współpracy z OPP Fundacja Partnerstwo mamy możliwość skorzystania z tego, aby przekazać 1% podatku na działalność naszego Klubu. W zeznaniu podatkowym należy podać :

KRS 0000197334

oraz podać w celach szczegółowych pełną nazwę i adres Klubu:
Klub Szachowy Zefir Boguszowice
ul. Jastrzębska 3B, 44-253 Rybnik

Serdecznie dziękujemy wszystkim wspierającym w ten sposób naszych zawodników!

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 2022 – IV LIGA

 

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 2022 - IV LIGAJastrzębie Zdrój 26-27.03.2022 r. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów 2022
– IV Liga
.

W tym roku nasz Klub reprezentowały dwie drużyny.
Obie reprezentacje Zefirków dzielnie walczyły – wyprzedzając w końcowej rywalizacji wyżej rozstawiane drużyny .

 

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 2022 - IV LIGA
I drużyna (Franciszek Lassak/Robert Hajzyk, Anna Kula, Leonard Wodecki/Szymon Harazin, Jakub Stoltny, Maja Poloczek, Helena Kula) wywalczyła miejsce w pierwsze dziesiątce – IX miejsce.

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 2022 - IV LIGA
II drużyna (Adrian Syrek/Agata Kucharczyk, Paweł Juzek, Marcin Hajzyk, Ignacy Juzek, Julia Grychtoł, Maria Lassak) zakończyła rywalizację na XXV miejscu.

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 2022 - IV LIGA  DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 2022 - IV LIGA  DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 2022 - IV LIGA
Najwięcej punktów dla swoich drużyn po 5 z 7 partii zdobyły:
Ania, Helena i Marysia

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 2022 - IV LIGA DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 2022 - IV LIGA DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 2022 - IV LIGA
4 naszych Zefirków zdobyło nowe kategorie szachowe:
w/w Ania – I kategoria,
Marcin i Julia – IV kategoria
Paweł – V kategoria szachowa.

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 2022 - IV LIGA

Na uwagę zasługuje także niedzielny wynik Roberta:
w I drużynie, na I szachownicy(!) komplet punktów 3 z 3 (100%) – szkoda, że nie mógł grać w sobotę – byłaby kolejna kategoria szachowa.

 

Brawo dla wszystkich za walkę i ambicję.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku walczymy awans do III Ligi !

WYNIKI

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA SENIORÓW – I LIGA

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA SENIORÓW - I LIGA

Chorzów – Stadion Śląski – 13.03.2022 r.  zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Śląska Seniorów.
KSz ZEFIR Boguszowice startował w I lidze walcząc o awans do Ekstraligi Śląskiej.
Po 6 zwycięstwach , 1 remisie i 2 porażkach nasza drużyna w składzie:

1. Kazimierz Szydłowski
2. Krzysztof Knopik
3. Marek Wolak
4. Marek Bitman
5. Janusz Stępień
6. Tadeusz Witoszek
7. Karolin Figa
8. Anna Kula
zajęła wysokie IV miejsce przegrywając podium tylko małymi punktami.

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA SENIORÓW - I LIGA    DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA SENIORÓW - I LIGA
Dobry wynik drużyny to efekt dobrej postawy zawodników.

Więc nie wszyscy wrócili bez medalu.
DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA SENIORÓW - I LIGA     DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA SENIORÓW - I LIGA
Dwójka z nich: Marek Bitman i Karolina Figa zdobyli brązowe medale
– odpowiednio na IV i VI szachownicy.

Gratulacje dla całej drużyny.

WYNIKI

XXXI BARBÓRKOWY TURNIEJ SZACHOWY

XXXI BARBÓRKOWY TURNIEJ SZACHOWYXXXI BARBÓRKOWY Turniej Szachowy – MOSiR w Boguszowicach 11.12.2021 r.
Turniej zgromadził 37 zawodników w wieku od 5 do 76 lat.

 

Zwyciężył, nie przegrywając żadnej partii Rafał Tymrakiewicz.
Podium uzupełnili zawodnicy naszego Klubu: Janusz i Kazimierz.

XXXI BARBÓRKOWY TURNIEJ SZACHOWY

Wyniki Turnieju :

Klasyfikacja generalna

1. Rafał Tymrakiewicz / KSz Silesia Racibórz / – 6,5 pkt
2. Janusz Stępień / KSz Zefir Boguszowice / – 5,5 pkt
3. Kazimierz Szydłowski / KSz Zefir Boguszowice / – 5,5 pkt

IV miejsce w całym turnieju zajął Franciszek Lassak / KSz Zefir Boguszowice / – 5 pkt – zwyciężając w klasyfikacjach:  najlepszy junior do lat 18, junior do lat 12 oraz mieszkaniec Boguszowic.

XXXI BARBÓRKOWY TURNIEJ SZACHOWY XXXI BARBÓRKOWY TURNIEJ SZACHOWY XXXI BARBÓRKOWY TURNIEJ SZACHOWY

Pozostali zwycięzcy w poszczególnych klasyfikacjach:

Juniorka do lat 18
Oliwia Czerwińska / UKS Ognisko Rydułtowy / – 5 pkt
Juniorka do lat 12
Karolina Figa / KSz Zefir Boguszowice / – 4 pkt

Kobiety:
1. Oliwia Czerwińska / UKS Ognisko Rydułtowy / – 5 pkt
2. Sylwia Kąsek / Boguszowice / – 4,5 pkt
3. Oliwia Szymura / KS Hetman Marklowice / – 4,5 pkt

XXXI BARBÓRKOWY TURNIEJ SZACHOWYReprezentacja naszych Zefirowych juniorów

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

PUCHAR ŚLĄSKA JUNIORÓW – SREBRNY MEDAL DLA MAI

PUCHAR ŚLĄSKA JUNIORÓW - SREBRNY MEDAL DLA MAI

Ustroń 27.11.2021 r.
Puchar Śląska Juniorów.
Nasz Klub reprezentowała
3 “zefirków”:

W kategorii do lat 10
Maja Poloczek
Maksymilian Urbańczyk

oraz do lat 8:
Leonard Wodecki.

 

PUCHAR ŚLĄSKA JUNIORÓW - SREBRNY MEDAL DLA MAIPUCHAR ŚLĄSKA JUNIORÓW - SREBRNY MEDAL DLA MAI

PUCHAR ŚLĄSKA JUNIORÓW - SREBRNY MEDAL DLA MAI

 

I ty razem zawody zakończyły się sukcesem dla naszego Klubu:  Maja Poloczek zdobywając 5,5 pkt wywalczyła srebrny medal.

 

W grupie młodszej Leoś zdobył 5 pkt
i zakończył rywalizację na 12 miejscu wśród chłopców.

PUCHAR ŚLĄSKA JUNIORÓW - SREBRNY MEDAL DLA MAI

Gratulacje dla Mai
i życzymy wszystkim sukcesów w kolejnych zawodach.

Wyniki:
PŚJ do lat 10
PŚJ do lat 8

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWYHala MOSiR w Boguszowicach 26.11.2021 r.  MIKOŁAJKOWY Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży. Tym razem w turnieju wystartowało aż
13 naszych zawodników (brawo! – za mobilizację) oraz dzieci z okolicznych klubów.

 

 

Klasyfikacja generalna

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY
Chłopcy
1. Mateusz Oleś /MKSz Rybnik/                         – 6 pkt
2. Franciszek Lassak /Zefir Boguszowice/   – 6 pkt
3. Bartosz Bała /UKS Pionier Jastrzębie/      – 5 pkt

Dziewczyny
1. Anna Kula /Zefir Boguszowice/                       – 5 pkt
2. Helena Kula /Zefir Boguszowice/                  – 4 pkt
3. Agata Kucharczyk /Zefir Boguszowice/    – 4 pkt

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY
Klasyfikacja do lat 10
Chłopcy                                                                    Dziewczyny
1. Jakub Stoltny /Zefir/                                   1. Helena Kula /Zefir/
2. Maksymilian Urbańczyk /Zefir/             2. Julia Kolorz /MKSz/
3. Jakub Reclik  /MKSz/                                  3. Maria Lassak /Zefir/

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

 

 

MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW 2021 – SREBRNY MEDAL DLA POLSKICH JUNIOREK W KLASYFIKACJI DRUŻYNOWEJ

MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW 2021 - SREBRNY MEDAL DLA POLSKICH JUNIOREK W KLASYFIKACJI DRUŻYNOWEJW dniach od 15 – 21 października odbywały się systemem hybrydowym Mistrzostwa Europy Juniorów 2021. Juniorzy z naszego rejonu uczestniczyli w zawodach na sali w Zabrzu.

MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW 2021 - SREBRNY MEDAL DLA POLSKICH JUNIOREK W KLASYFIKACJI DRUŻYNOWEJPolskę reprezentowało 42 zawodników w tym nasza “zefirka” Karolina Figa w kat. G-10.  Po ciężkich bojach w mocno obsadzonej (71 zawodniczek) i wyrównanej grupie Karolina ukończyła rywalizację na wysokim VII miejscu, z tą samą ilością zdobytych punktów (6,5 pkt) co brązowa medalistka.

MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW 2021 - SREBRNY MEDAL DLA POLSKICH JUNIOREK W KLASYFIKACJI DRUŻYNOWEJ

W klasyfikacji drużynowej juniorek 8-18 lat reprezentacja Polski
zajęła II miejsce.
MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW 2021 - SREBRNY MEDAL DLA POLSKICH JUNIOREK W KLASYFIKACJI DRUŻYNOWEJW gronie  6 reprezentantek Polski nie tylko znalazła się nasza zawodniczka Karolina Figa ale także z pośród nich zdobytymi  6,5 pkt włożyła największy wkład punktowy do zdobycia srebrnego medalu.

Gratulujemy Karolinie, jesteśmy z niej dumni i czekamy na kolejne sukcesy – tym razem na arenie światowej !

WYNIKI MEJ 2021

II JESIENNY TURNIEJ SZACHOWY

II JESIENNY TURNIEJ SZACHOWYHala MOSiR w Boguszowicach 09.10.2021 r.  II JESIENNY  Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży. W turnieju wystartowało
22 zawodników – reprezentujących 8  śląskich klubów oraz niezrzeszone dzieci z okolicznych miejscowości.

 

Klasyfikacja generalna  – do lat 18

II JESIENNY TURNIEJ SZACHOWY

Chłopcy                                                                    Dziewczyny

1. Mateusz Oleś /MKSz Rybnik/               1. Oliwia Szymura /Hetman M-ce/
2. Maciej Guliński /Hetman Katowice/ 2. Anna Kula /Roszada Żory/
3. Wojciech Smoliński /Hetman K-ce/ 3. Helena Kula /Roszada Żory/

Klasyfikacja do lat 14

Chłopcy                                                                    Dziewczyny

1. Mateusz Oleś /MKSz Rybnik/                 1. Anna Kula /Roszada Żory/
2. Wojciech Smoliński /Hetman K-ce/   2. Helena Kula /Roszada Żory/
3. Karol Płowy/Roszada Żory/                   3. Agat Kucharczyk /Zefir Bog./

II JESIENNY TURNIEJ SZACHOWY

Klasyfikacja do lat 10

Chłopcy                                                                    Dziewczyny

1. Wojciech Smoliński /Hetman K-ce/   1. Helena Kula /Roszada Żory/
2. Karol Płowy/Roszada Żory/                   2. Julia Kolorz /Pszczyna/
3. Wiktor Brocki  /Baszta Wodzisław/   3. Zuzanna Kuśka /Jankowice/

Nasz Klub w turnieju reprezentowało 6 zawodników.

II JESIENNY TURNIEJ SZACHOWY

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

II JESIENNY TURNIEJ SZACHOWY