MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW W SZACHACH SZYBKICH I BŁYSKAWICZNYCH – KAROLINA Z DWOMA MEDALAMI !!!

Mistrzostwa Europy Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych
28-30.09.2023 r. – Terme Catez – Słowenia
Klub Zefir Boguszowice oraz Polskę reprezentowała: Karolina Figa

28-29.09.2023 r.  Mistrzostwa Europy Juniorek do lat 12 w Szachach Szybkich

Karolina rozegrała świetne zawody – cały czas blisko czołówki (po 8 rundach zajmowała III miejsce, tylko 0,5 pkt straty do liderki). Ostatecznie zajęła wysokie V miejsce, przy posiadanym wysokim wartościowaniu zabrakło 0,5 pkt do podium!

WYNIKI

29.09.2023 r.  Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorek w Szachach Szybkich do lat 14

Drużynę Polski reprezentowała nasza zawodniczka Karolina Figa (12 lat !) – I szachownica oraz Popczyńska Michalina (MDK Śródmieście Wrocław – 11 lat !)
– II szachownica. Karolina została niepokonana  na I szachownicy (8,5/9) i wraz z koleżanką wywalczyły srebrny medal dla Polski (złoto ze starszymi koleżankami przegrały tylko punktacją pomocniczą!).

WYNIKI

30.09.2023 r.  Mistrzostwa Europy Juniorek do lat 12 w Szachach Błyskawicznych
W morderczych zawodach (18 partii) Karolina rozegrała wiele wspaniałych partii między innymi: jako jedyna pokonała zawodniczki, które znalazły się na podium: na I i II miejscu. Dzięki wspaniałej grze do ostatniej rundy walczyła o złoto. Ostatecznie wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorek do lat 12 w Szachach Błyskawicznych

WYNIKI

GRATULACJE dla KAROLINY !!!
Jesteśmy z ciebie Dumni !
Życzymy dalszych sukcesów sportowych na arenach europejskich i światowych.

Szczególe podziękowania należą się również Rodzicom Karoliny za poświęcenie i zaangażowanie oraz Trenerom za wiedzę jaką przekazali naszej zdolnej i pracowitej zawodniczce.